NO POO - Vejce, káva a med

13. dubna 2017 v 19:28 | Rozkvetlá louka |  Péče o tělo a jiné čárymáry s ,,kosmetikou" !
Tak mám za sebou první mytí touto kombinací na bábovku.
Zatím jsem nopoočkovala jedině moukou nebo tuhým šamponem na vlasy.
Ten mi bohužel moc nevyhovuje. Nevím již z jaké mýdlárny je ale vlasy po něm mám jakoby mastné i s kyselým oplachem.
Používám ho tedy na mojí psí kámošku bábu, která se po něm krásně leskne a hlavně nádherně voní i několik dní.
Co se mouky týče byla jsem zatím velmi spokojená. Poslední mytí už byly vlasy lehce sušší ale už jsem si na ten rituál mytí zvykla. Navíc mi vyhovuje i vůně.
Ale zpět ke kávové břečce z dnešního dne.

Bohužel jsem zapoměla foťák doma a vlasy si myji u tchýně, takže má zkušenost bude pouze slovní.

Míchání: Prostě jsem zalila mletou kávu trochou horké vody a nechala v ní rozpustit vrchovatou lžíci medu. Kávy byla jedna kávová odměrka. Odpovídající taky cca vrchovaté lžíci. Když voňavá směs vychladla vmíchala jsem rukou jedno domácí vejce od maželovo babičky. Nejspíš se ,,šampón" vyrábí přímo z lógru a směs je tedy spíš kašovitá než tekutá, ale začátky bývají různé.

Mytí: Vůbec se mi do toho nechce. Nevím proč, ale mám takový pocit jakoby tohle mytí bylo mnohem náročnější jak mouka. Takový jako špinavější. No špinavější to ono to je. Celý sprchový kout je plný zrníček kávy. Díkybohu že první zkušenost mám u tchýně v zavíracím sprchovém koutě a né u nás doma, kde máme pouze závěs v koupelně. Drhnutí vlasů kávovým zrnem zdá se mi poněkud drastické ale co se týká pokožky hlavy je mi jasný jak prospěšné. Když jsem zkoušela experimentovat s vlasní kosmetikou, přidávala jsem do šampónů čistý kofein. Ale kamarádi mi ho začali šňupat. To není sranda. A ani návod! Nešňupejte radši nic a dejte si prostě kafe. A nebo si vystačte s vlastní energií.
Smývání je teda docela fuška. Zrníčka vyplavuji ještě dobrých deset minut. Moje vlasy nejsou nikterak dlouhý a je mi jasný co za srandu to musí být u vlasů byť jen pod ramena. Když konečně myslím že je většina kafe fuč prchám celá nadšená ze sprchy. Nadšená protože aby se vejce nevysráželo, je třeba si vlasy mýt spíše studenější vodou. Ono celkově je pro vlasy i tělo zdravější nemýt se horkou. Nebo si minimálně póry nakonec uzavřít studenou. Ale dodrž to pokaždý, když je horká voda tak relaxační.

Sušení: Tak stejně jako u mouky nejde kafe vymýt úplně. U mouky se o to už nesnažím, protože vím, že jí za sucha vyklepu. Co se kávy týká, nevím co mě čeká, tak jsem se snažila toho vymýt co nejvíc. I přes to ze sebe sypu černý zrníčka. Nakonec je i vyčesávám nad vanou a padá jich stále stejně. Narozdíl od mouky ale kafe v jednu chvíli skutečně ještě na mokrých vlasech není a narozdíl od mouky už po sundání ručníku vypadají kořínky čisté. Ale možná je to pouze efekt mých tmavých vlasů kde se káva narozdíl od mouky ztrací.

efekt: Voalááá.. Ač jsem z předchozích fází mytí vůbec nebyla nadšená a myslela si že zůstanu u mouky vlasy jsou fakt nádherný. Takhle vypadají po použití kvalitního šampónu a kondicionéru. Jako velký plus považuji že káva vlasy ztmavuje. Moc se mi líbí jak vlasy vypadají na denním světle. Lesknou se, jsou tmavé a vypadají velmi zdravě. Nerada bych světlovlásky odradila od použití této směsky tím ztmavováním. Určitě z vás jedno dvě mytí neudělají tmavovlásku. Ale jelikož před otěhoteněním jsem stáhla vlasy z černé na zrzavou, tak mám odrosty leč hojně přehenované světlejší jak vlasy u hlavy. A na nich je krásně vidět ten tmavý efekt. A navíc jde o nádech nikoliv vyloženě o barvu.

Shrnutí: Chtěla jsem se vyhnout porovnávání s moukou, protože mám v plánu udělat battle i s foto dokumentací ale ono je to težké když poslední měsíc ničím jiným nemyju. U mouky už vím, jak vypadají vlasy druhý, třetí den. U kávy nikoliv, takže s výsledkem jsem zatím spokojenější s kávou ale co se týká použití vede mouka. Jeden mínus má u mě káva ještě za ,,vůni". Celé mytí jsem cítila kávu, která mi voní. I když jsem navštívila koupelnu voněla jako kavárna. Ale na vzduchu jsem z vlasů cítila jen a pouze vajíčko. A to mi skutečně nevoní. Příště buď přidám esenciální olej, nebo si zvyknu. Ale mouka, ta mi vyloženě voní.

Stále se na vlasy chodím koukat a sahám si na ně. Příjdu si jakobych vylezla ze salónu a měla nový účes. Doufám že nadšení mi vydrží. Jsem zvědavá jak budou vlasy vypadat zítra. I když se mi občas mytí nepovede, nevzdávám se a neběžím znovu do sprchy. Raději vyrobím i z těch mých kraťasů cop a snažím se mytí co nejvíce oddálit. Vlasům to rozhodně prospívá.

Pac a pusu, louka!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 KulSaro KulSaro | E-mail | Web | Včera v 4:46 | Reagovat

Seal armpit delivers inconvenience, pain when moving. to Postpone visit doctors cannot be. Seal under the muscle cavity may turn out to be cancer disease. But most often it is consequence frequent use antiperspirants, non-compliance rules personal hygiene, strong sweating. Inflammation causes narrow clothing, contaminated razor, the virus.
<a href=http://armpit.info/a-painful-lump-in-the-armpit>lump under my armpit that hurts</a>  
Pain under the arm, inflammation, lump getting warm? This is the boil that should cut, next take medications. initial stage treat solutions, anti-inflammatory medicines. When the ailment is started, shown surgery.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama