Maska na vlasy z aloe a olejů ricinového a arganového

11. dubna 2017 v 13:12 | Rozkvetlá louka |  Péče o tělo a jiné čárymáry s ,,kosmetikou" !
Tak včera jsem dostala zázrak v podobě ricinového oleje.
Ještě nemám možnost posoudit jeho kvality, ale první ,,očuchání" proběhlo na výbornou.
Překvapila mě konzistence. Čekala jsem olej a né průhlednou kašičku, ale o to víc mě nanášení bavilo.
Pořídila jsem si ho na vlasy, protože loni kdy jsem se hledala víc než kdy jindy, jsem radikálně zkrátila vlasy a i přes to, že mi rostou jako z vody bych už dala nevímco za hřívu jakou jsem mívala.
V nopoo (no shampoo) skupině na FB jsem se s tímto olejem často setkávala a výsledky vypadaly slibně.
Když jsem pak hledala na internetu a viděla co dělá s řasama a obočím neváhala jsem a manžela pro něj vyslala.
V lékárně mu ho přímo stočili do lahvičky, takže chvilku čekal. Když jsem za ním došla lékárnice mi dost zírala na pupek. Až doma jsem zjistila proč. On se z ricinového oleje dělá lektvar na vyvolání porodu. Zřejmě si myslela, že to již nemohu vydržet a dítě si chceme přivolat k sobě. Co jsem četla dělají to matky i na doporučení lékaře, takže mohla jenom koukat ale jelikož vyvolá několika hodinový a velmi silný průjem nedivím se že z toho dítě ,,uteče" a já zůstanu u vnějšího použití oleje.
Večer jsem ho nanesla ke kořínkům vlasů na řasy a obocí a na pleť. Z toho jsem měla trochu strach, protože mě trochu trápí růžovka a mastné k ní uplně nepřidá. Výsledek? Dobrý. Dneska ráno vypadá pleť napnutě a hydratovaně a nos vypadá přes všechny strachy dokonce menší než normálně. A jelikož normálně bylo poslední dny opuchlé, tak jsem z výsledku nadšená. O něco lepší jak argaňák.
Ale jelikož už nějakou dobu myji vlasy žitnou moukou a díky spokojenosti nehodlám jen tak přestat, tak jdu dneska do výživné vlasové masky. Ona ta žitná mouka po čase trochu vysušuje vlasy, takže je třeba myslet na konce. Já barvím hennou a tak každé barvení dostanou vlasy i notnou dávku péče, nicméně péče není nikdy dost.
Tak jsem na to zvědavá.

Míchám to v poměru asi dva listy aloe, lžíce ricinového oleje a tak tři až čtyři kapátka arganového oleje. S tím bych příště nešetřila, ale je vypůjčený o mé maminky. Tak ať má co patlat na obličej.
Gel z listů aloe vypreparuji lžící a následně rozmixuji tyčákem. Chová se to jako bílek z vejce. Dokonce se mi podaří gel vyšlehat, ale než vmíchám oleje tak mi to spadne. Pro příště by asi stačil jen jeden lepší list. Ale to moje aloe je takový pokroucený, že se tyhle dva horší hodilo ustřihnout. Točí se mi nesmyslně do spirály a opět ho budu muset přesadit, jinak mi přepadne z květináče. A to už jsem ho jednou přesadila, protože muselo být podložené jak bylo křivé.
Výsledná maska je docela tekutá. Zkouším to nanášel lžící, ale hmota stéká. Osvědčí se mi tedy namočení rukou a vpatlání do vlasů. Chová se to fakt jako vajíčko, takže kupodivu nenadělám ani žádný velký bordel.
Co steče vmasíruju do obličeje a krku. Ani kapka na zmar.
Komu aloe smrdí, ten má smůlu - je fakt specificky aromatické a cítím ho celý den. Ale jinak žádný větší problém. ,,Hmota" na vlasech zaschne, takže se není třeba obávat nějakého stékání, nebo obtěžování. Já jí nanáším dopoledne a mám v plánu jí mít celý den.
Vlasy sepnu do volného culíku a mohu vesele pobíhat po baráku a zahradě.
Již při nanášení je znát jak vlasy kloužou a že jim to udělá dobře. Je to jako vnášet si koupenou masku plnou silikonů. Už za mokra cítíte že tohle bude mít efekt. Tak s chutí do toho a enjoy!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama